№ 17 Орегон Стейт държи № 4 Колорадо до най-ниския резултат за сезона при победа 65-59
AP News | 2024-02-11 | 23:57:04

БОУЛДЪР, Колорадо (AP) — Талия фон Оелхофен отбеляза 18 точки и № 17 Орегон Стейт игра трудна защита, за да задържи № 4 Колорадо до най-ниския резултат за сезона и да победи Бъфалъс с 65-59 в неделя.

Това беше петата поредна победа на Орегон Стейт и първата победа на пътя в топ 5 на отбора история.

Победната серия от Бобрите (20-3, 9-3 Pac-12) започна с победа над тогавашния No. 3 бивола на 26 януари.

Рейгън Биърс добави 12 точки и 12 борби и оглави силната игра в защита на Орегон Стейт. Тимеа Гардинър също имаше 12 точки, всички с тройки.

Колорадо (20-4, 10-3) събра силна четвърта четвърт, надминавайки Орегон Стейт с 21-5, но Бобрите бяха изградили достатъчно голяма преднина, за да оцелеят при скока. Те водеха с цели 25 точки през второто полувреме.

Джейлин Шеррод имаше 14 точки за Бъфалос, които бяха държани на 36,9% стрелба от пода. Предишното ниско постижение на Бъфалос дойде при победа с 61-48 в Орегон преди две седмици.

Колорадо се бореше с физическата защита на Орегон Стейт от самото начало, като отбеляза само три от първите си 15 удара и изоставаше със 17-8 след това първото тримесечие. Това беше най-ниският брой точки за Бъфалос през първото тримесечие, откакто вкараха шест в загубата на 25 ноември срещу Северна Каролина Стейт.

Щат Орегон: Бобрите разчитаха на силна игра в защита през целия сезон и го демонстрираха отново в последната си победа. Те разчитаха на него през второто полувреме, за да удържат късния удар на Колорадо.

Колорадо: Бъфалос изглеждаха доста нападателно през по-голямата част от мача, но се събраха в четвъртия период. Те успяха да го направят близо, но бяха твърде далеч от него, за да се върнат.

Щат Орегон: Домакин номер 9 на UCLA в петък вечер.

Колорадо: Посещава номер 20 на Юта в петък вечер.